Kodukord/ House rules

Siit blogist materjalide kasutamisel palun viita aadressile
http://annelasblogi.blogspot.com/ või teata mulle!
Uus blogi (ainult Neofinetia ja Sedirea) http://annelaneo.blogspot.com/

When using materials from this blog please refer to
http://annelasblogi.blogspot.com/ or report me !
New blog (only Neofinetia and Sedirea)
http://annelaneo.blogspot.com/

esmaspäev, 20. aprill 2015

Potid catasetum´itele ehk ´´porganditele´´

Aeg-ajalt tuleb inimesel tegeleda oma lemmikhobidega.
Nii ka mina, üritasin niipalju kui vähegi võimalik märtsis ja aprillis sellest rõõmu tunda.
Viimased korrad on mul vedanud nende põletustega, püsisime keraamikuga ühel lainel.
Ja kui hooaeg, siis ei raatsita ega jagu minu jaoks sugugi ahjus ruumi.
Nii, et kui mingi koguse saan sügiseks tehtud, pean olema üpris rahul.

Esimeselt põletuselt  - 4. aprill.

Need sai kõik rullitud, hea vaheldus näppimisele :).
Glasuurimise jaoks anti ainult paar päeva (kokku potte sai üheksa, ülejäänud oli neofidele).
Ühe õhtuga võtsin ette, ohverdasin mõned tunnid enda õppimise aja.

10. aprill



Selle poti juures põhiglasuuriks - Botzi ´Vaikne ookean´. Mõningates kohtades sai kasutatud Arsi helerohelist kristalli.


Arsi pruun, heleroheline kristall ja Botzi ´Rapsikollane´. Esimest korda, kus ma ei plaaninud nii palju kristalli panna.
Seekord oli kuidagi paksem, aga tulemus oli huvitav.
Varem alati olin oodanud kristallilt rohkem ja koguaeg jäi napiks. Nüüdsiis vastupidi :).



Arsi pruun ja Botzi ´Travertiin´ ja ´Rapsikollane´. Travertiin, meeldib just sellisena.


Arsi pruun ja Loovuspoe ´Münt´.
Seekord proovisin viimast teise nurga alt.
Sain selle, mis tahtsin.
Servale sai küll tavapäraselt - paksemalt.



laupäev, 28. veebruar 2015

Järgmine cycnodes

Järjekordne cycnoches ja mormodes hübriidi õitsemine.
Sel aastal jäi paari nädalaga hilisemaks, kui eelmisel aastal.
Mõned fotod veel eelmise suve juure show-st.

7. juuni 2014                                                 19. juuni

Hakkas küljelt välja kasvama ja nii kasvaski.
Enamus juuri õnneks suundus ikka potti.

Aasta lõpul hakkasid varrele ilmuma väikesed punnid.

21. detsember 2014

Kas ja kes??? Vara veel hakata uut võrset kasvatama, vast areneb kusagilt ka õievars.
 6. jaanuar 2015
Enne ei hõisanud, kui pilt oli päris selge.


14. jaanuar                                            19. jaanuar



29. jaanuar

Eks pungade arenemise/paisumise ja avanemise
aeg ongi kõige põnevam.
Vahepeal oli mingi seisaku moment.
Alguses oli tal plaanid neljaga,
aga mingil hetkel otsustas kolme punga kasuks.
Võib-olla jäi mingil hetkel ka pisut kuivemaks kui meeldis, mine sa tea.


6. veebruar


Välguga on natuke intensiivne, ilma jällegi lahja. Õige värvus siis kusagil vahepeal.


7. veebruar

Aroom on liialt magus, minu jaoks. Suhteliselt tugev.
Õnneks asub toa teises otsas, aknal.


Mulle meeldivad tema õie kontrastsed värvused, huvitav intensiivne punane.
Puhtad värvused, ei mingit sigrimigri ega alatoone.


Kuni õitsemise lõpuni toimus ka väetamine, vaheldumisi kord AB-komponendiga ja siis põhiväetisega (20:20:20, currlin).
Peale õitsemist vähendasin kastmist. Minu kuiva õhu ja sooja elamise juures, kastan kergelt kord nädalas poti läbi. Muidu pidin kusagil üle nelja päeva tegema.



neljapäev, 8. jaanuar 2015

Järgmised põnevused

Õnneks sessiaeg läbi.
Nüüd on võimalik jälgida pungade arengut ja hoolitseda,
et keegi neist ei päriks ´´kõrbetaime tiitlit´´.


Põnevust aga jagub ...
Lisaks looduslikele phaledele



Veel üks cycnodes                               ja mõlemad amesiella´d.

reede, 26. detsember 2014

Nupud ja õied

Cycnodes Jumbo Puff Water
                                     Foto. 13. november
Esimesel korral väikest punni märgates ei julgenud lootagi sellest õievart kasvamas. Punni suurenedes suurenes ka minul usk.
Arvasin, et selliste katsumuste puhul võib isegi sel aastal mitte õitseda.
Taim arvas hoopis teisiti! 
              


16. november
Muudkui sirgub tasapisi!
23. november                                                 26. november
Uhke tulek, ikka hulgim!
5. detsember




                                          Foto. 19. detsember
Esialgsed plaanid olid orhideel kuue õie suhtes.
Mingil hetkel need muutusid.
Kas ei meeldinud miskit või lõppes ramm sellise hunniku puhul !?
Mine seda tea ....
Kokku sai neid lõpuks viis!
        


24. detsember  - pisut veel

Päris jõuluõhtuks siiski ei avanenud.
25-l läksin juba 24 tunniks tööle,
ja kohtusime uuesti täna hommikul.
Hakkaksin ma jee siis hommikul vara kella 5 ajal tõusma,
et fotoaparaadiga seigelda mööda elamist.


Juba piiluva õie kõrval paistab meil see opereeritud auk, mis sai kenasti kaneelitatud.

26. detsember
Kohe uhkem jäädvustada!
Hommikul sain paar klõpsu teha, siis sai aku tühjaks.


Terve taim ja juured potis. Lehed juba kolletuvad, lehetuna siiski ei kavatsenud õitseda.
Juured sellised! Suvel kuumaga sai üle kolme päeva joodetud.
See käis nii, et istus mingi aeg vihmavee vannis ja pärast sai väetiselahust.
Kord nädalas põhiväetist 20:20:20 ja teised korrad - AB komponendiga (Currlin).

Sellise tiheda väetamise korral olid lahused poole võrra lahjemad.
Eelistan pigem vähem ja tihedamalt ehk ühtlasemalt, kui korraga rohkem ja harvem.


Vana võrse hakkab ka kolletuma.
Eks ta on meil pisut vigane ka, muidu on vanad mul ikka mitu aastat püsinud.
Õnneks uus võrse on täiesti suur ja tubli.



Hetkel aroomi, kui sellist, ei ole tunda. Õrnalt oleks nagu aimata, et vast peaks seda tulema.
Eks näeb, kui tugevaks osutub.



Need kaunid õied ka lähemalt. Mulle meeldis nende rohekaskollane värvus.
Huul on intensiivselt selline puhas kollane!



Läks oma tavapärasesse plastikust ümbrispotti.
Tume keraamiline oli poseerimiseks. Pealmine glasuur ei ole toidusõbralik.
Ma ei riskiks õitega, sest ma ei pea seda ka taimesõbralikuks.
Õied puutuvad ju vastu glasuuri!


29.detsember - eile hakkasin aroomi tundma.
Magus, õnneks mitte nii tugev. Umbes 1,5-2m kauguselt on tunda.


Eile hakkas vaikselt väsima, kusagil kümme päeva püsib kaunis. Usun, et jahedamas rohkem. Minul on suhteliselt soe elamine. Lehed kolletuvad, väetamine (currlini  standardväetis) on lõpetatud. Mõned korrad veel AB-komponenti ja siis puhta vee peale.
Las puhkab, varsti uus hooaeg algamas.